Filmowa kwarantanna – ANIOŁ

Argentyńska produkcja Luisa Ortegi. Premierę miała w 2018 roku. Polskim dystrybutorem jest Best Film, którego produkcje się już wcześniej tu pojawiały. Było już wiele filmów biograficznych o seryjnych mordercach. Tych lepszych i gorszych… Bardzo często ciężko przedstawić rzetelnie sylwetkę mordercy oraz jego portret psychologiczny, ponieważ to nie jest modelowy obraz człowieka. Zwykle takiej postaci nie towarzyszy wyrażanie normalnych emocji (np. empatii), a kręgosłup moralny i sumienie nie powinny w ogóle grać roli.

kgMktkpTURBXy81Yzc1ZDJlYTA0NzA4NjZiMzVkZmFkOWEzOTlkODkzYS5wbmeRkwXNBADNAj8

Anioł jest biografią argentyńskiego seryjnego mordercy. Carlos Eduardo Puch, bo o nim mowa zabił 11 osób i dopuścił się 17 kradzieży na terenie Buenos Aires. Działał w latach 70 XX wieku. Przez swój niewinny wygląd i młody wiek został nazwany Aniołem śmierci. W rolę „Anioła” wciela się Lorenzo Ferro, którego aparycja jest bardzo zbliżona do Carlosa.

el-ángel-1000x564

Film wprowadza nas w gangsterski świat Buenos Aires. Główny bohater okrada domy bogatych ludzi, ale nie dla pieniędzy. Kiedy się włamuje włącza muzykę i zaczyna do niej tańczyć. Jeśli coś zabiera to dla siebie, a nie dla pieniędzy. Wraca do domu „pożyczonym” motorem, bo tak to tłumaczy rodzicom, z którymi mieszka. Młody Carlos poznaje w szkole Ramona – przyszłego wspólnika. „Anioł” idzie do domu Ramona i poznaje jego ojca – gangstera. Od tego momentu napady nie będą ograniczały się do niewinnych włamań i małych kradzieży. Zabijanie przychodzi mu z łatwością i lekkością – jest geniuszem swojego fachu.

z24418764IBG,Film--Aniol-

Film opatrzony jest w świetną muzykę, szczególnie piosenki w istotnych fragmentach wprowadzają w odpowiedni nastrój. Film technicznie jest dobry, ale nie najlepszy wśród biografii. Czasem jest za dużo zmian perspektyw co zaburza orientację. Film jest biografią, lecz liczby i zdarzenia nie trzymają się faktów. Można powiedzieć że jest to film gangsterski na miarę XXI wieku.

Jedna uwaga do wpisu “Filmowa kwarantanna – ANIOŁ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s