Filmowa kwarantanna – mało znane perełki na Netflix

Dziś pod lupę weźmiemy Netflix nie jako platformę typu VOD, ale jako niezależnego dystrybutora filmowego. Oczywiście znamy takie produkcję jak Dwóch Papieży, Historia Małżeńska czy Irlandczyk, ale jest wiele filmów mało znanych lub stojących w cieniu innych, większych produkcji.

Okja

Produkcja południowokoreańsko-amerykańska. Reżyserem jest dobrze znany wszystkim Bong Joon-ho, czyli stwórca oskarowego Parasite. Fabuła skupia się na dziewczynie Mi-ji, która hoduje zmodyfikowaną genetycznie superświnię, której grozi wielkie niebezpieczeństwo. W misji ratunkowej pomagają ekologiczni aktywiści.

Oblężenie Jadotville

Film reżyserii Richie Smyth’a z Jamie Dornan’em w roli głównej. Fabuła produkcji opowiada historię irlandzkiej armii biorącej udział w misji pokojowej ONZ w Kongo w 1961 roku. Irlandczycy pozostawieni sami sobie w oddalonym punkcie – Jadotville muszą odpierać ataki wroga. Ze względu na złe położenie, marne wyposażenie i brak wsparcia walka jest dramatycznie trudna.

Ballada o Busterze Scruggsie

Film reżyserii braci Coen – twórców „To nie jest kraj dla starych ludzi”.  Amerykański film typu western składający się z sześciu rozdziałów (winiet). Fabuła każdej z części jest inna i posiada inną obsadę. Piosenka When a Cowboy Trades His Spurs for Wings została nominowana do nagrody akademii.

O chłopcu, który ujarzmił wiatr

Film znanego z wielu filmów Chiwetel’a Ejiofor, który również w nim gra. Ta produkcja to wzruszająca opowieść o pewnym chłopcu – Williamie Kamkwamba, który ratuję wioskę w Malawi przed głodem, suszą i biedą. Postanawia współpracować z naturą i ujarzmia wiatr.  Zostajemy postawieni oko w oko z afrykańską biedą i ubóstwem.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s